kulki kulki łożyska kulki
tulejki uszczelnienia łożyska pomiarowe
tulejki uszczelnienia łożyska pomiarowe
pomiarowe kulki łożyska
kulki, łożyska tulejki
Łożyska
Przemysłowe
Motoryzacyjne
Kulki nierdzewne
Uszczelnienia pomp
Zabezpieczenia
Uszczelnienia gumowe
Pierścienie osadcze
Tuleje rozprężne
Śruby nierdzewne
Obejmy, opaski
Wkładki regeneracyjne
Wpusty pryzmatyczne
Elementy napędowe
Chemia techniczna
Loctite
Loxeal
WD-40
Dla górnictwa

Wkładki regeneracyjne (Recoil)Prosty i Oszczędny Sposób Naprawy Lub Tworzenia Wytrzymałego GwintuZESTAWY NAPRAWCZE


Zestaw naprawczy RECOIL zawiera gwintownik HSS, wkrętak montażowy, wkładki gwintowe i instrukcję montażu. Zestawy dostępne są do praktycznie wszystkich rodzajów gwintów (metrycznych i calowych).


WKŁADKI GWINTOWE


Wkładki gwintowe RECOIL produkowane są w pełnym zakresie średnic metrycznych i calowych oraz w pięciu długościach (1 D; 1.5D; 2D; 2.5D i 3D; D - średnica wkładki). ).


NARZĘDZIA


Zestawy RECOIL zawierają proste w obsłudze narzędzia montażowe do typowych napraw uszkodzonego gwintu. Oferta obejmuje również szeroki zakres półautomatycznych i automatycznych przyrządów montażowych, gwintowniki HSS oraz kompletne systemy montażowe do zastosowań przemysłowych.

Zastosowanie Wkładek RECOIL


Wkładki gwintowe RECOIL pozwalają szybko i łatwo naprawić uszkodzony gwint lub stworzyć nowy wytrzymały gwint w metalach i ich stopach oraz w materiałach kompozytowych o niskiej wytrzymałości ( np. żeliwo, stopy Al, Zn, Cu, laminaty szklane, tworzywa sztuczne, drewno, MDF).


Zalety wkładek:

- Tworzą wytrzymały gwint w większości materiałów
- Odporność na korozję (wykonane są ze stali nierdzewnej)
- Możliwość zmiany gwintu z metrycznego na calowy i odwrotnie
- Wymienność z wkładkami innych producentów.
- Zmniejszenie tarcia gwintu
- Szeroki zakres temperatury pracy


Bogata oferta wkładek Recoil pozwala na ich stosowanie w różnorodnych dziedzinach przemysłu i usług.


NAPRAWY SAMOCHODÓW

Wkładki powszechnie używane są do napraw uszkodzonych gwintów pod świece zapłonowe w głowicach silników spalinowych oraz do wielu innych zastosowań.


ZAKŁADY REMONTOWE

Zestawy naprawcze Recoil pozwalają szybko i tanio naprawić uszkodzenia maszyn, co ogranicza koszty ich przestoju.


PRODUKCJA

Wkładki gwintowe Recoil to doskonały gwint o znacznie większej wytrzymałości od normalnie wykonanego gwintu. Dzięki temu wkładki gwintowe Recoil znajdują szerokie zastosowanie w elektronice, przemyśle samochodowym, lotniczym i wielu innych.


ZASADA DZIAŁANIA

Wkładki gwintowe Recoil wykonane są z wysokiej jakości nierdzewnego drutu (A2, AISI304) o przekroju rombu. Z takiego drutu zwijana jest wkładka o wyglądzie i właściwościach sprężyny. Wkręcana wkładka w nagwintowany otwór o mniejszej średnicy jest ściskana, przez co dzięki sprężystości zostaje solidnie zamocowana w tym otworze. Wkładka gwintowa ma większą średnicę niż normalny gwint i dlatego obciążenia rozkładają się na większą powierzchnię, również rozkład obciążeń na kolejne zwoje wkładki jest bardziej równomierny niż w normalnie wykonanym gwincie. Dzięki temu wytrzymałość gwintu z wkładką jest znacznie wyższa niż normalnego gwintu.

Montaż Wkładek1. WIERCENIE

Wiertłem usuwamy uszkodzony gwint (o ile jest to konieczne).2. GWINTOWANIE

Nacinamy gwint gwintownikiem z zestawu. Skok gwintu musi odpowiadać skokowi śruby.3. WKRĘCANIE WKŁADKI

Wkręcamy wkładkę używając wkrętaka montażowego końcówką w dół wywierając lekki nacisk, aż 14 -12 zwoju znajdzie się poniżej krawędzi otworu.4.USUWANIE KOŃCÓWKI WKŁADKI

Ustawiamy wkrętak montażowy na końcówce i uderzeniem odłamujemy ją. Nie należy ukręcać końcówki. Do wkładek pod świece używać należy długich szczypiec, aby końcówka nie wpadła do wnętrza silnika.