kulki kulki łożyska kulki
tulejki uszczelnienia łożyska pomiarowe
tulejki uszczelnienia łożyska pomiarowe
pomiarowe kulki łożyska
kulki, łożyska tulejki
Łożyska
Przemysłowe
Motoryzacyjne
Kulki nierdzewne
Uszczelnienia pomp
Zabezpieczenia
Uszczelnienia gumowe
Pierścienie osadcze
Tuleje rozprężne
Śruby nierdzewne
Obejmy, opaski
Wkładki regeneracyjne
Wpusty pryzmatyczne
Elementy napędowe
Chemia techniczna
Loctite
Loxeal
WD-40
Dla górnictwa

Pierścienie osadczePierścienie osadcze sprężynujące zewnętrzne
PN-81/M-85111 (DIN 471)Pierścienie osadcze sprężynujące do wałków z rowkiem obejmują zakres średnicy wałka od 5-100mm. Posiadają kształt mimośrodowy, równomiernie dociskają całym obwodem pierścienia do rowka. Przenoszą obciążenia poosiowe.
Zakłada sie i demontuje poosiowo za pomocą specjalnych szczypiec. Produkowane są też w wydaniu wzmocnionym.

Pierścienie osadcze sprężynujące wewnętrzne
PN-81/M-85111 (DIN 472)Pierścienie osadcze sprężynujące do otworów z rowkiem, obejmują zakres średnicy wałka od 10-100mm. Posiadają kształt mimośrodowy, równomiernie dociskają całym obwodem pierścienia do rowka. Przenoszą obciążenia poosiowe. Zakłada sie i demontuje poosiowo za pomocą specjalnych szczypiec. Produkowane są też w wydaniu wzmocnionym.

Pierścienie do zakładania promieniowego
PN-84/M-85112 (DIN 6799)


Pierścienie do zakładania promieniowego stosuje się tam, gdzie nie jest możliwy montaż pierścieni w kierunku osiowym, np. Ze względu na uprzednie ułożyskowanie wału, czy to z uwagi na bardzo długi wał.
Pierścienie do zakładania promieniowego wsuwa się do rowka bezpośrednio z boku (promieniowo). Z uwagi na jednostronny rozkład masy, dopuszcza się je tylko przy mniejszych prędkościach obrotowych. Stosuje się je do sworzni o małej średnicy.

Pierścienie rozprężnePierścienie rozprężne posiadają najmnniejszą szerokośc promieniową spośród wszystkich pierścieni osadczych. Montuje sie je osiowo szczypcami na wałkach z rowkami. Mają zastosowanie przede wszystkim do zabezpieczenia łożysk igiełkowych.

Pierścienie typu "P"Pierścienie typu "P" montuje się w tulejkach z rowkiem szczypcami- promieniowo. Mają zastosowanie do zabezpieczania łożysk igiełkowych w przegubach krzyżakowych.